Necháváme vyniknout přírodní materiály

Vytváříme prostor s udržitelnými výrobky. Pracujeme s materiály, které jsou šetrné k životnímu prostředí. Minimální odpad v průběhu výroby a jeho recyklace je jednou z našich klíčových hodnot.

Valchromat

Valchromat je vyrobený z dřevěných vláken barvených ve výrobním procesu. Vlákna jsou impregnována organickými barvivy a chemicky vázána speciální pryskyřicí, která propůjčuje materiálu jedinečné vlastnosti. Na povrchu jsou viditelná malá dřevěná vlákna, která neabsorbovala organická barviva. Tato zvláštnost dává Valchromatu jeho jedinečný a přirozený vzhled. Valchromat spojuje přirozené vlastnosti dřeva s krásou barev a textur. Je probarvený v celé hmotě, což umožňuje ponechat řezovou hranu bez následné úpravy.

BauBuche

BauBuche je vyráběn z bukového dřeva z ekologicky obhospodařovaných lesů střední Evropy. Klíčovým rozdílem mezi BauBuche a jinými materiály z vrstveného dýhovaného řeziva je typ dřeva. Použití buku poskytuje výrazně vyšší pevnost a vynikající kvalitu povrchu. Díky černému lepení má BauBuche zcela originální, elegantní a moderní vzhled.

Textilní dýha Rezign

NOVINKA NA ČESKÉM TRHU!

Dýha Rezign je recyklovaná dýha vyrobená z textilního odpadu jako je džínovina, armádní oblečení, ale také z bio vláken jako jsou len, konopí a jutové sáčky na kávu. Vlákna se nejprve rozdrtí na malé kousky, které se následně spojí do plsti. Ta je nakonec lisována pomocí biologicky odbouratelného pojiva do tvrdého materiálu – dýhy. Použití recyklovaných materiálů, různých šarží oblečení nebo vláken na biologické bázi může přinést různé barevné výsledky. Proto je dýha jedinečná svého druhu.

NAPADAJÍ VÁS OTÁZKY?

Zeptejte se nás.